„P.S. Kocham Cię!” Cecelia Ahern

Tytuł: “P.S. Kocham Cię!”
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 456
Ocena: 8/10

          Książka pt. “P.S. Kocham Cię!” to debiut literacki Ceceli Ahern, irlandzkiej bestsellerowej pisarki. Utwór ten przypadł do gustu czytelnikom w ponad 40 krajach świata. Został też zekranizowany w 2007r.
Akcja książki rozgrywa się w Dublinie, stolicy Irlandii. Główną bohaterką jest młoda kobieta, Holly Kennedy, która żyje w związku ze swoim mężem, Gerrym.  Holly jest przekonana, że razem z małżonkiem będzie wiodła wspaniałe życie pełne radości, bez żadnych trosk i problemów. Uważa się za najszczęśliwszą osobę na świecie, tym bardziej, że ma u boku swoją bratnią duszę. Całe jej życie wygląda jak bajka, aż do czasu, kiedy Gerry umiera. To zdarzenie powoduje, że marzenia kobiety o wspaniałej przyszłości wraz z mężem stają się nierealne. Gerry’ego już nie ma, więc wszystko się skończyło. Ale… czy na pewno? Gdy Holly jest na skraju załamania, nagle otrzymuje dziwną paczkę. Przesyłka nie posiada nadawcy, za to widnieje na niej wielki napis: “LISTA”. Kobieta zagląda do środka i widzi dziesięć kopert z nazwami kolejnych miesięcy oraz list, pisany ręką Gerry’ego. Od tej pory życie Holly ulega zmianie. Mimo, że jej mąż nie żyje, ona nie została sama. Gerry cały czas nad nią czuwa i wiedzie przez dziesięć wspaniałych miesięcy, podczas których Holly ponownie uczy się żyć.
“P.S. Kocham Cię!” to książka, która udowadnia, że mimo przeciwności losu, można próbować żyć dalej. Utwór pokazuje nam, że śmierć ukochanej osoby nie oznacza, że nie ma jej przy nas. Przeciwnie – cały czas mieszka w naszym sercu i we wspomnieniach, których nikt nigdy nam nie zabierze. Dzięki tej książce możemy patrzeć na świat z innej perspektywy, przez co będzie wydawał nam się piękniejszy niż dotąd. Gorąco polecam ją każdemu, kto myśli, że na jego problemy nie ma sposobu. Gwarantuję, że dzięki tej pozycji Wasze podejście do swojej sytuacji zmieni się o 180 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.