„Angielski fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań”

Tytuł: “Angielski fiszki. 1000 najważniejszych słów i zdań”
Wydawnictwo: EDGARD
Ocena: 10/10

Nauka języków obcych jest bardzo ważna i myślę, że każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli rozejrzymy się po stronach internetowych to zauważymy, że istnieje wiele sposobów, dzięki którym można łatwo i przyjemnie opanować dany język. Jednym z nich, często polecanym, są fiszki.

Fiszki to małe karteczki, które mają za zadanie pomóc w zapamiętaniu słówek. Z jednej strony znajduje się wyraz, a z drugiej jego tłumaczenie. Bardzo łatwo można wykonać je samemu w domu, jednak nie da się ukryć, że jest to dość czasochłonne. Zdecydowanie lepiej jest kupić gotowy już zestaw fiszek – w tym przypadku mamy do dyspozycji aż 1000 kartoników – i dzięki nim powiększać nasz zasób słów.

Jeśli chodzi o fiszki firmy EDGARD, mają one sporo zalet, które odróżniają je od zwyczajnych karteczek. Oprócz tłumaczenia danego słowa, na kartoniku znajduje się również przykład użycia go w zdaniu, co pozwala łatwiej zrozumieć i zapamiętać obcy nam wyraz. Poza tym, każda fiszka posiada znaczek, który przyporządkowuje ją do danej grupy tematycznej oraz numerek. To wszystko sprawia, że możemy uniknąć chaosu i zawsze łatwo poukładać karteczki.

Tak właściwie w zestawie znajdziemy aż 1020 fiszek – 20 z nich to puste karteczki, które sami możemy zapełnić, a potem bez problemu zabierać ze sobą do szkoły, pracy czy gdziekolwiek indziej. Takie rozwiązanie spowoduje, że codziennie będziemy mieli okazję powtarzać daną partię słówek, a przecież każdy językoznawca przyzna, że systematyczność jest najważniejsza.

Podsumowując, “Angielski fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań” są doskonałym sposobem na szybką, łatwą i przyjemną naukę języka angielskiego (lub jakiegokolwiek innego – EDGARD oferuje wiele możliwości wyboru). Możecie je zakupić TUTAJ.

Zestaw fiszek otrzymałam dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Mikulskiej. 


***

Zdaję sobie sprawę z tego, że trochę (bardzo) zaniedbałam bloga, ale spowodowane jest to wieloma różnymi czynnikami. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wszystko się ułoży. Wtedy postaram się zmienić szablon i ostro wziąć do roboty, aby na tej stronie było widać życie. Wtedy też zacznę na bieżąco odwiedzać Wasze blogi. Oby nastąpiło to szybko 🙂

Tak więc do napisania wkrótce! 🙂

11 Replies to “„Angielski fiszki 1000 najważniejszych słów i zdań””

  1. Podczas ostatniej wizyty z sklepie kupiłam te fiszki. Kilkakrotnie z nich już korzystałam, a na sprawdziany ze słówek robię własne. Masz rację, że ułatwiają(przynajmniej mi) zapamiętywanie angielskojęzycznych zwrotów. 😉

    Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili,
    Panna Nikt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.